Альтернативні системи опалення
енергетична
незалежність
  Твердопаливні 
                      котли 
  Українського  
              виробництва
Доставка, монтаж, запуск...
наш
досвід
це вигідно
Досвід в теплоенергетичній галузі 15 років
Професійний
Підхід
  Техніко-економічне обгрунтування
  Проектно-кошторисна документація 
  Комплектація та будівництво котелень 
  Пуско-налагоджувальні роботи 
  Введення в експлуатацію  
Повний
супровід
твердопаливні котли ціни твердопаливні котли магазин - ціна котла
будівництво котелень проектування та монтаж

Західна ТеплоЕнергетична будівельна компанія.


Твердопаливні котли, будуємо котельні під ключ! 

Я в Google+

Google+

Михайло Драч Я в Google+

Твердопаливні котли будівництво котельні

76018, івано франківськ

Кобилянської, 17 кв 3

Україна

Твердопаливні котли БоВо.

твердопаливні котли на ztek.com.ua Котли на твердому паливі Українського виробництва для опалення будівель та тепло-водопостачання.
Ви завжди можете купити котел на ztek.com.ua де ціна від виробника!

| 95 кВт | 180 кВт | 250 кВт | 400 кВт | 630 кВт | 800 кВт | 1000 кВт | 1250 кВт | 1500 кВт |

 Котли на твердому паливі - основні характеристики та особливості вибору.

Зміст:

  • ★ За матеріалом виготовлення;
  • ★ Одноконтурні та двоконтурні;
  • ★ Традиційні та газогенераторні;
  • ★ Енергозалежні і енергонезалежні;
  • ★ Профілактика від перегріву;
  • ★ Димохід в системі опалення;
  • ★ Як і де встановлювати котел в приміщенні;
  • ★ Приєднання до димоходу, його чистка та розпал;

 Непростий, суворий клімат, нестабільна экономічна ситуація та цінова залежність газа впливає на побут Українського населення. Як відомо піч здавна була найголовнішим місцем в кожному будинку. Вона не тільки була джерелом тепла, але на ній готували їжу і навіть спали.

З часом печі видозмінювалися і зараз вже не дозволяють нам замерзнути спеціалізовані котли опалення, і забезпечують нас гарячою їжею - газові плити. Ідеальним джерелом тепла в наш час вважається газове опалення.

Але от не всім воно доступно (незважаючи на багатство надр Української землі). Електричне опалення вважається дорогим. Та й з нестабільною роботою подачі електроенергії такий вид опалення може залишити без тепла.

Залишається користуватися найбільш економічним, зручним (що важливо) безпечним обладнанням для опалення що працює на твердому паливі.

Розглянемо класифікацію котлів опалення на твердому паливі.

За матеріалом виготовлення: сталь і чавун

Котли зі сталі, що працюють на твердому паливі.

 Залежно від матеріалу, використовуваного для виготовлення приладів опалення, їх можна розділити на опалювальні котли на твердому паливі із сталі та чавуну.

Незважаючи на те, що найбільш вразливими є чавунні котли, вони вважаються найбільш довговічними. Тому-що повільно нагріваються і довго віддають тепло.

Для споживача це дуже добре, адже котел тоді довше знаходиться в стані нагріву, а значить, опалення також довше опалює приміщення. Але ось котлу ці перевантаження чреваті перегрівом.

Робота всіх видів котлів на твердому паливі залежить від наявності води в системі. Досягнення критичного рівня наявності води в системі може привести до перегріву і деформації деяких елементів системи опалення. Сталеві більш стійкі як до перегріву, так до коливання температури. Зате чавунні більш стійкі до корозії.

 Корисно знати: Обсяг енергоносія для завантаження розраховується виходячи з наступних параметрів: для сталевих - 1,6-2,6 л на кВт; для чавунних - 1,1-1,4 л на кВт. Дані параметри повинні бути описані в технічних характеристиках до котла. З їх розрахунку розраховується і періодичність завантаження палива.

Котли відрізняються не тільки за складом сплаву, вагою і технічними характеристиками так як конструкція приладів також різниться. Наприклад, охолоджуючий змійовик в сталевих котлах знаходиться всередині.

При досягненні високої температури можна відкрити термостатичний кран і дозволити тим самим подачу холодної рідини, яка і зможе знизити температуру. На чавунних котлах аналогічні пристрої встановлюються на подачі. Знизити температуру можна тільки спустивши частину гарячої води з системи і додавши в неї холодної.

Секції чавунного котла збираються вручну - міцно стягуються шпильками із сталевого сплаву. Секції сталевого кріпляться один до одного зварюванням. Від якості зварювання буде залежати і якість швів. При експлуатації людина щоразу при подачі палива в котел змушена відкривати і закривати завантажувальний люк дверцят. Так як дверцята внутрішньою своєю частиною контактує безпосередньо з вогнем, то вони сильно нагрівається і людина може отримати опік від зіткнення з ними. Чавунні котли забезпечені дверцятами зі спеціальним прошарком, який ізолює температуру.

Для очищення чавунних необхідна кочерга. А сталеві оснащені поворотними колосниками, якими можна керувати за допомогою механічного пристрою, що дозволяє очистити піч навіть без відкриття дверцят в топку.

Одноконтурні та двоконтурні: Схема роботи і елементи.

 За характеристикою комплектації розрізняють котли з одним і двома контурами.

Один контур передбачає тільки виконання функції опалення. Два контури виконують функції опалення та гарячого водопостачання.

Таким чином, якщо ви виберете собі систему опалення з опалювальним котлом в якому передбачено два контури, ви не тільки будете забезпечені теплом, але ще й гарячою водою.І зможете заощадити на витратах на водонагрівач та споживаючу ним електроенергію. Можна звичайно і одноконтурні котли підключити до бойлера. Але для цього потрібні додаткові витрати на обладнання і роботу з монтажу системи.

Традиційні та газогенераторні:

Газогенераторний.

За принципом роботи котли бувають класичні або традиційні, і газогенераторні або піролізні. У комплектацію газогенераторних колов входять дві газових камери, які розташовані одна над іншою і відділяються вони тільки форсунками.

У верхню камеру завантажуються дрова, де згораючи вони утворюють газ. Але згоряють дрова не відразу. А за допомогою піролізу спочатку підсушуються, при цьому трохи нагріваючи повітря. Тобто таким чином забезпечується найбільш ефективний теплообмін.

До речі: Це також впливає і на періодичність навантаження газогенераторного котла. Паливо в нього завантажувати треба 2 рази рідше, ніж в традиційний. Отже, і процес чищення буде вимагатися з такою ж періодичністю.

Також піролізні котли оснащені вентиляційною системою, яка не тільки допомагає швидкому розпалюванню, але і рятує довкілля від шкідливих викидів (адже роздуваючи вогонь, вентилятор запобігає появі диму в приміщенні).

Енергозалежні і енергонезалежні:

Напрямок горіння.

 Якщо котли оснащені вентиляційною системою (як було описано вище), то вони вимагають обов'язкового підключення до енергосистеми. У таких агрегатах надходження повітря регулюється механічним шляхом.

Сучасні котли, що працюють на твердому паливі, обладнують спеціальними бункерами для завантаження енергоджерел. Якщо подача палива автоматизована, то необхідно використовувати тільки дрібне вугілля, суху тирсу або стружку, пелети, або еко-горошок.

Наповнивши бункер під зав'язку паливом, можна не турбуватися про подачу енергоджерел кілька днів. Тобто вам не потрібно кожен день по кілька разів обтяжувати себе подачею палива в систему.

На такі пристрої виробник дає гарантію - 10 років. Але якщо будуть дотримані всі умови експлуатації та режим роботи, описані в керівництві користувача, то опалювальні котли здатні прослужити і довший термін.

Профілактика від перегріву котла:

Схема підключення одноконтурного опалення

 Якщо ви правильно змонтували обладнання в опалювальну систему і в процесі функціонування дотримуєтеся всіх вимог щодо експлуатації і норми завантаження палива, то можна сказати, що ви забезпечуєте безпеку роботи системи в цілому.

Найголовніше - намагайтеся не перегрівати котел. Котли остигають дуже повільно, тому уникайте досягнення максимально можливої температури. Особливо якщо в системі опалення використовуються пластикові або металопластикові труби та інші елементи. Адже вони можуть розплавитися, якщо температура води на виході з котла буде від 100 ° С.

І навіть якщо котел забезпечений клапаном, який при перегріві відкривається і в систему надходить холодна вода для її охолодження, все одно не допускайте таких ситуацій.

На всяк випадок (якщо раптом бувають перебої з холодним водопостачанням), встановіть на горищі додаткову ємність з водою. Вона звичайно не може стати додатковим джерелом холодної води при перегріві (адже вода в систему повинна подаватися під тиском), а ось «брати вогонь на себе» і стабілізувати температуру в системі може (тільки необхідно грамотно підключити цей резервуар).

Також потрібно бути уважним зі зливом гарячої води під час перегріву. Адже система влаштована так, що при відкритті клапана гаряча вода зливається в каналізацію. І якщо каналізація оснащена пластиковими та металопластиковими трубами, то такий злив матиме наслідки.

Димохід для опалювального приладу цього типу:

Підключення до димоходу.

Важливу роль на ефективність експлуатації котла впливає місце, де він буде монтуватися а також якість димоходу.

Природно, димохід повинен бути вогнетривким, стійкий до впливу корозії.

Димохід повинен бути висотою не менше 4 м, і діаметром не менше 18 см. Іноді за допомогою сендвічтруби димохід утеплюють.

Така процедура істотно скорочує тепловтрати за наявності труб, що відповідають усім вимогам тяги, також слід вибирати котел з вбудованою вентиляційною системою.

Так ви не тільки уникнете задимленості приміщення, але і паливна сировина будуть досить швидко розпалюватися.

Як і де встановлювати котел в приміщенні:

Установка в підвалі

 Монтаж котла і введення його в систему необхідно проводити тільки силами фахівців і професіоналів.

Замовник послуг, звичайно ж, також повинен володіти знаннями з установки, щоб мати можливість проконтролювати якість робіт.

Котел повинен монтуватися на відстані не менше 20 см від стін, перекриттів та інших поверхонь. Ні в якому разі не встановлювати його на дерев'яну підлогу.

У такому випадку робиться або бетонний постамент, або будь-яка інша підставка з негорючого матеріалу.

Важливо: Площа постаменту або підставки повинна бути більше площі підстави котла. Також необхідно щоб з боку лицьової частини (де відкриваються дверцята) підлога також була покрита теплоізоляційним матеріалом (наприклад, листом заліза) на відстані не менше 30 см.

З інших сторін не менше 10 см.

Приєднання котла до димоходу, його чистка та розпал:

Частка котла від золи і гару.

Згідно з вимогами пожежної безпеки прилад повинен бути приєднаний до димоходу димарем, довжина якої не більше 1 м. Якщо димар виконаний з'єднанням декількох труб, то труби повинні входить одна в другу не менше ніж на 8 см.

Від дотримання цих правил буде залежати ефективність роботи системи опалення. А також, що є найважливішим, життя мешканців будинку.

 Для того, щоб розпалити котел, потрібно в спеціальні дверцята, які називають шуровочні, закласти папір або дрібні дров'яні тріски. У завантажувальні дверцята кладуть дрова і засипають вугілля. І тільки потім підпалюють папір.

Дверцята слід не закривати, поки не розгоряться тріски. Періодично контролюйте процес розпалювання. Укладайте дрова так, щоб щілина на колосниках не закривалася повністю.

Якщо будете топити тільки дровами, то додавайте новий оберемок дров, поки не прогоріли попередні. Якщо в приміщенні сильно холодно, то виставляйте параметри котла спочатку на максимум, а потім вже потихеньку зменшуйте.

Залежно від виду енергоджерел час між їх завантаженнями може бути різним. Якщо топити плануєте дровами, то природно «підкидувати, проводити загрузку дров в топку » потрібно буде частіше - у міру їх прогорання. І пам'ятайте, ні в якому разі для розпалювання не можна використовувати солярку та інші горючі рідини.

Періодично під час експлуатації, необхідно очищати зольник котла від золи та шлаку. Наповненість зольника знижує ефективність роботи обладнання.

Загальні правила експлуатації:

 - Щоб не допустити перегріву не залишайте котел, що працює на повній потужності без нагляду.
 - Одягайте захисні рукавиці щораз, відкриваючи дверцята для подачі палива або контролю тяги.
 - Не допускайте до опалювальних котлів дітей.
 - Зберігайте паливо (дрова і вугілля) на відстані не менше 1 метра від устаткування.
 - Періодично перевіряйте рівень наповненості системи водою, стан димарів і димоходу, очищайте димар і фільтри не менша 1 разу на рік, стежте за станом і роботою повітряних клапанів.

Дотримуючи всі ці нехитрі правила ви дасте можливість вашій системі опалення служити вам довгі роки, не доставляючи вам особливого клопоту.

Чому ж варто вибирати опалювальний котел на твердому паливі?

➨ По-перше, ці опалювальні прилади є найбільш ефективними в частині теплообміну.

➨ По-друге, вони можуть прекрасно функціонувати без споживання електрики чи газу. Досить дров та вугілля, які легко заготовити на зиму. Залежно від того, в якому регіоні ви живете ви можете топити його дровами, антрацитом, кам'яним або бурим вугіллям. До речі дрова можуть бути у формі пресованих брикетів.

➨ По-третє, подібні котли не перегріваються. Деякі моделі оснащені автоматичною системою очищення самої печі. Але, який би не був автоматизований процес використання, працювати без участі людини вони не можуть.

« Адже без присутності людини неможливо вчасно завантажувати паливо в піч, Важливий також людський контроль за роботою котла на твердому паливі, природно з дотриманням вимог техніки безпеки. Незважаючи на необхідність даної участі опалювальні системи на твердому паливі залишаються найбільш зручними в експлуатації.»